UE
  • promocja zimow
  • HST
  • okna RC2
  • veka spectral
  • prt

Co to jest szkło bezpieczne?

2016-09-28

Co to jest szkło bezpieczne?

 

Wyobraźmy sobie rozbitą szybę - po uderzeniu tafla szkła rozpada się na setki różnych rozmiarów ostrych kawałków, którymi łatwo się skaleczyć. Jest to szczególnie niebezpieczne, jeśli w otoczeniu znajdują się małe dzieci, nieświadome niebezpieczeństwa. W przypadku szkła bezpiecznego możemy bardzo łatwo uniknąć takich sytuacji.

Czym jest bezpieczne szkło?

Szkło bezpieczne występuje pod kilkoma postaciami, jednak wszystkie łączy jedna cecha - po rozbiciu nie jest ono niebezpieczne ponieważ bezpiecznie pęka. Może rozpaść się na duże, tępe kawałki lub milion drobnych; może również popękać, lecz całkowicie nigdy się nie rozpadnie. Wszystko dzięki odpowiedniemu zbrojeniu, warstwowemu klejeniu, czy też jego hartowaniu. 

Gdzie znajdzie zastosowanie bezpieczne szkło?

W nowoczesnych projektach budowlanych znajduje się wiele wielkoformatowych przeszkleń. Ogromne okna, przejścia pomiędzy pomieszczeniami, okna w dachu, a nawet szklane podłogi, czy ściany - dla bezpieczeństwa domowników dobrze zastąpić tu zwykłe szkło szkłem bezpiecznym. Jeśli zdarzy się jakikolwiek wypadek - możemy być pewni, że żadnemu domownikowi nie stanie się krzywda.

 

Szkło bezpieczne jest stosunkowo droższe od zwykłej tafli szkła, jednak jeśli zależy nam na bezpieczeństwie - nie warto na nim oszczędzać.