UE
  • Sofline 76 MD
  • ROTO NX
  • HST
  • okna RC2
  • veka spectral
  • prt

V-PERFECT - technologia przyszłości

2017-06-16

V-PERFECT - technologia przyszłości

 

Z racji tego, iż otrzymujemy od Państwa wiele zapytań na temat tego, czym różni się technologia cienkiego zgrzewu V-PERFECT od technologii cienkiego zgrzewu stosowanej przez większość producentów stolarki otworowej, postanowiliśmy wytłumaczyć nieco owy proces. 

 

Typowa rama okna składa się z czterech elementów zwanych ramiakami, które docięte są przykładowo pod kątem 45° i zgrzane ze sobą. Podczas standardowego zgrzewania profili w miejscu ich łączenia wypływa nadmiar stopionego plastiku, tworząc tzw. wypływkę lub nadlewkę. Jest to zdecydowanie nieatrakcyjny element a dodatkowo odstające krawędzie wypływki powodują, że rama skrzydła nie przylega dokładnie do ościeżnicy.

 

Co robi większość producentów okien z wypływką by uzyskać cienki zgrzew? Po zgrzaniu okna usuwa wypływkę poprzez frezowania lub szlifowanie. 

 

Co robimy my? Nic. Ponieważ dzięki technologii V-PERFECT zjawisko wypływki nie występuje!

 

Nowatorska technologia V-PERFECT polega na kształtowym zgrzewaniu z formowaniem, które umożliwia precyzyjne połączenie profili bez konieczności stosowania oczyszczarki do naroży i uzyskanie niespotykanego wyglądu.

Łączenie nowoczesną metodą zgrzewania kształtowego bez powstawania wypływek wszystkich elementów ramy czy skrzydła, umożliwia uzyskanie wysokiej dokładności oraz wydajności produkcji przy jednoczesnym podwyższeniu wytrzymałości wykonanych złączy co potwierdziły ostatnio przeprowadzone przez naszą firmę badania